Je jedním z vás. Nyní potřebuje tvou pomoc.

Narodila se do canisterapeutické psí rodiny. Když jí bylo sedm měsíců, začala pociťovat bolest v levé zadní noze. Vypadalo to nevinně. Později se však bolest zintenzivnila a nožku začala odlehčovat a nakonec ji přestala používat úplně. Diagnóza: Calve-Perthesova choroba (nedokrvování hlavice kyčle). Aby se mohla prohánět po loukách, na výletech s paničkou,  trávit s ní společné chvíle venku, létat jako blesk, potřebuje psí vozíček. Pomůžeš Sarce?

Ahoj, jmenuji se Sara

Jsem dvouletý toy pudlík. Miluji výlety v přírodě, turistiku, učení triků a jejich trénování. Aktivně se vzhledem k mým handicapům nevěnuji žádnému sportu, ale úspěšně pokračuji v kurzu noseworku. V tomto sportu plánuji být profíkem, velmi mě baví, cítím se při hledání vzorku jako policejní pes, a tak s hrdostí a sebevědomím svým nosem odhaluji skrytá tajemství úkrytů. Jsem jedna z vás – členka virtuálních akcí Happy Dog Trek a Tlapkiáda.

 

Kvůli chorobě, která způsobuje, že mi nefungují všechny nožky tak jak by měly, jsem měla velmi závažný úraz. Najednou jsem se ocitla na zemi a levá přední nožička mi zůstala jen bezmocně viset v nepřirozeném úhlu. Bolestivě jsem zakňučela, snažila jsem se postavit na nohy, což mi však vůbec nešlo, protože zadní operovaná nožka mě stále neposlouchá.
Výsledek: kompletní zlomenina dlouhých kostí.

IMG-20210313-WA0001
IMG-20210313-WA0005

Následovala operace

Bohužel nepomohla.

V oblasti zápěstí se mi udělal hematom, který způsobil zánět a následné nedokrvení tlapky od zápěstí po prsty. Navzdory všemožné snaze veterinářů i mé paničky se nedařilo nekrózu dostat pod kontrolu. Na převazy jsem chodila každý den, ale spodek nožky a celé zápěstí byly podhnisané. Nekróza se rozšířila a po pár převazech mi zbyly na části nožky jen kosti. Všechno ostatní – tkáně, kůže a žilky byly pryč…
Jedinou možností byla amputace.

Jak nyní chodím?

Dnes je to už rok, co běhám po světě na třech nohou.  Postupným cvičením se nám podařilo „zpojízdnit“ zadní, operovanou nožku bez kloubu a dnes již plní svou funkci.  Každý den dostávám kloubní výživu, aby všechny mé klouby fungovaly tak jak mají, byly zdravé a hlavně silné. Ale ať se snažíme jak chceme, přední noha chybí

Při chůzi mi často vybočuje loket směrem ven vlivem vyvažování rovnováhy, nohu tak natáčím směrem dovnitř, do středu hrudníku, abych vyvážila chybějící levou nohu.  Trpí nejen mé klouby, ale také trup, krk a ramena, přikrčení způsobuje větší zátěž na bedra, která už tak mám oslabena chybějícím kloubem.

Co potřebuji?

VOZÍK PRO HENDIKEP PŘEDNÍCH NOHOU

Díky němu by byl můj život lehčí, klidnější, bezpečnější. Abych se mohla prohánět po loukách či lesních stezkách, na výletech s paničkou, trávit s ní společné chvíle venku, prostě žít normální psí život.
Pomůžeš mi?

Vozík AnyoneGo

Sbírka ukončena!

Aktuálně vybráno

Aktualizace k 20.6.2022

30 000 Kč z 30 000 Kč

Díky Vám má Sarka nový vozík, který jí pomůže ve zdravějším pohybu. Za Sarku děkujeme!

Pošli 150,-Kč na účet: 2802082182/2010
VS: 01, poznámka: Pomoc pro Sarku

Pošli 1000,-Kč na účet: 2802082182/2010
VS: 01, poznámka: Pomoc pro Sarku

Pošli 600,-Kč na účet: 2802082182/2010
VS: 01, poznámka: Pomoc pro Sarku

Děkujeme, že s námi pomáháš!

aby mohla mít Sara opět normální život

Happy Tail, z.s. 
Nové Dvory 21
257 91 Sedlec-Prčice
IČ 044 50 965

Prohlášení a zprávy

© 2022 Všechna práva vyhrazena

Vytvořil Happy Tail, z.s.